אשמח לשמוע יותר

התקשרו עכשיו: 0523992201

מסלול שחקן.ית יוצר.ת

 

מסלול שחקן.ית יוצר.ת
מיועד לגברים ולנשים שרואים שבתאטרון מקצוע לחיים

מסלול מקצועי שמטרתו להכשיר שחקנים מקצועיים לתיאטרון ולקולנוע, הלימודים חותרים לחשוף, לזקק ולשכלל את האופי והנוכחות היחודיים לשחקן על ידי עבודה פיזית, עבודה קולית, חיפוש צורות חדשות למפגש עם קהל וחקירה פנימית של הקול האותנטי.

הקבלה מותנית באודישנים. 

מלמדות.ים במסלול

גיא בירן

במאי, מנהל אמנותי, יזם ומרצה

במאי תיאטרון, מנהל אמנותי, מורה, חוקר, כותב, יזם ומרצה. ניהל את תיאטרון הזירה הבין-תחומית בירושלים.
מלמד  בבית הספר היוקרתי לתיאטרון של אמסטרדם, ביים עשרות הצגות בארץ ובחו”ל בשפות במה שונות. רוב המופעים שכתב וביים היו בסגנונות ושילובים מקוריים: שיתופי פעולה מיוחדים בין יוצרים מתחומים ומקומות שונים, הצגות באתרים שלא נועדו לתיאטרון, או עבודה עם טקסטים דוקומנטריים, לאחרונה מעולם החוכמה היהודית.

שם הקורס:

סודות הפעולה בתיאטרון

על הקורס:

קורס בסיסי בתורת המשחק, המשלב טכניקות מסורתיות עם גישה חדשנית של חקר הפעולה.

נעסוק באלמנטים המופשטים של פרפורמנס בכלל, ועבודת השחקן בפרט, דרך עבודת תנועה, טקסט ונוכחות.

 

עמית זרקא

יוצרת, מחזאית, במאית ומשוררת

משוררת, מחזאית ובמאית מורה לבימוי בבית הספר לאמנויות הבמה, סמינר הקיבוצים.

M.A בתוכנית הבינתחומית באמנויות,  אוניברסיטת תל אביב.

יצירותיה עלו בתיאטרון הערבי-עברי ביפו, פסטיבל אישה, פסטיבל עכו, הקונגרס העולמי ה35 של International Theatre Institute, בפסטיבל הבינלאומי- Bharat Rang Mahotsav 17th, תיאטרון לילדים ונוער ב”ש.

ספר ביכוריה, יצא בהוצאת ספרי עיתון 77. שיריה פורסמו בגלריה של הארץ, במעריב, בכתב העת ננו פואטיקה, בכתב העת “המוסך” ועוד.

שימשה כחברת הוועדה האמנותית של פסטיבל הצגות הילדים הבינלאומי בחיפה.

שם הקורס: שחקן יוצר / יסודות

על הקורס:

הקורס יקנה יסודות בסיסים בשפת התיאטרון, והתנסות מגוונת בדרכי ביטוי בימתי.

תהליך העבודה מושתת על התנסות וחקירה של תהליכי יצירה, באמצעות עבודת גוף, קול, תנועה ודמיון, שיהוו בסיס ללימוד השפה התיאטרונית.

רחל קשת

יוצרת תאטרון, במאית ושחקנית

יוצרת תאטרון, במאית ושחקנית, בוגרת תואר ראשון ושני בחוג לתאטרון של אוניברסיטת תל אביב, זוכת פרס קיפוד הזהב כמבצעת השנה על היצירה ׳ותהר ותלד׳  זוכת פרס שר החינוך לתרבות יהודית בתחום התאטרון, ופרס התאטרון היהודי על ההצגה ׳מה את אומרת׳ , יצרה הצגות בין היתר לפסטיבלי עכו, פסטיבל תמונע ועוד,

נוכחות בימתית

בוקרס נתאמן ונשכלל בצורה אישית וקבוצתית עמידה על במה, נבחן יחסי במה קהל בצורה מתחדשת ונתאמן להיות בעמדת ׳הנני׳ בנוכחות מלאה ופעילה במפגש בין יצירה וקהל

נועם ענבר

מוזיקאי, זמר, מלחין, סולן

נועם ענבר הוא זמר, מלחין, מורה ומיסד קולקטיבים אמנותיים. סולן להקת “הבילויים” , וההרכב “אוי דיוויזן”. הופיע בפסטיבלי מוזיקה רבים בארץ ובעולם. הלחין מוזיקה לתאטרון ולקולנוע. יסד את הקולקטיב האמנותי השיתופי “מקהלת גיא בן-הינום”. תערוכת היחיד של ענבר “שרים בכיכר” נפתחה ב2017 במוזיאון ת”א. יצירתו “עצום” עלתה בקיץ 2018 במסגרת פסטיבל “מקודשת”, י-ם.

מהלך השנה נעבור ימים מרוכזים עם נועם ענבר

ב10 השנים האחרונות ענבר חוקר ומפתח שיטת עבודה מעמיקה עם הקול. בחיבור עם הגוף, עם איכויות שונות (ולפעמים מנוגדות) הרוצות לקבל ביטוי, בתנועה שבין הבעה אישית לקבוצתית ובמעבר בין עולם חושי לעולם חזיוני.

במפגשים נתוודע לשיטת העבודה הקולית שפתח נועם ענבר:  שן נכיר את המנעד קולי נמוך ופיד-בק מוזיקלי, – מנעד קולי אמצעי, כוח ואנרגיה  – מנעד קולי גבוה, תנועה מלודית -שפת הוויה ויצירה פרפורמטיבית – כלי תחזוקת האמן היוצר.

 

 

ד״ר יאיר ליפשיץ

מרצה, סופר וחוקר תאטרון

מרצה בכיר בחוג לאמנות התיאטרון וראש מרכז צימבליסטה למורשת היהדות באוניברסיטת תל אביב. חוקר תיאטרון יהודי ואת הממשקים שבין תיאטרון, מופע, והמסורת הדתית היהודית. חיבר שלושה ספרים: “לשון הקודש, גירסת הקומדיה”; “מסורת מגולמת בגוף: ביצועים תיאטרוניים של טקסטים יהודיים”; ו-Theatre & Judaism 

שם הקורס:

מחזות מופת

בקורס נתוודע לכמה מן המחזות החשובים של הדרמה העולמית, נמקם אותם בתוך ההקשר ההיסטורי של התפתחות התיאטרון, ונבחן כיצד הם מגלמים את הקונפליקטים ושאלות היסוד של התרבות שסביבם.

דוד מעיין

יוצר, במאי, אומן

למד בימוי ומשחק באוניברסיטת תל אביב. יוצר ואמן בתחום יצירה אלטרנטיבית של תיאטרון. מפתח שפת יצירה מקורית וכלי תחזוקה למחפשי דרך. ייסד וניהל את המרכז לתיאטרון עכו ומרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי. לימד באוניברסיטת תל אביב וחיפה, אוניברסיטת וינה, ריינהרט סמינר , אוניברסיטת ברוקנר לינץ, יצר הצגות תיאטרון רבות והוביל אנסמבלי אמנים ויוצרים במסגרות שונות.  ניהל אמנותית את פסטיבל עכו, אירועי רחוב בפסטיבל ישראל, מייסד  ומנהל אמנותי של “האקדמיה של הבלתי אפשרי” בלינץ אוסטריה  חוקר ויוצר שפה תיאטרונית חדשה. על עבודתו זכה בפרסים רבים והכרה בארץ ובזירה הבין לאומית.

דודי מעיין:

שם הקורס: שפת ההוויה

האמן היוצר מנהל קודם כל  דיאלוג פנימי עשיר עם הוויתו העצמית. זו המדריכה אותו עם כל מעשה יצירתי פרפורמטיבי.

 

מסגרת הלימוד המוצעת מאפשרת למשתתפים בה להתעורר ולעורר את היכולת לדבר שפת הוויה וגם לתרגמה לכדי יצירה פרפורמטיבית אישית.

 

כל זה קורה באמצעות דיאלוג ישיר ביננו באמצעות המפגשים שראשיתם בדיאלוג אינטרנטי והמשכם במפגשים חיים .

 

 דיאלוג זה הוא שלב האימון הראשון  כהכנה למפגשים חיים בהמשך, על מנת ללוות, להדריך, ולסייע למשתתפים ליצור את יצירתם האישית כביטוי אינדיוידואלי וגם קבוצתי.

 

„קל פשוט ומהנה.“. הינה הנחת העבודה המרכזית והעקרונית כעמדת מוצא לגבי כל בחירה ובחירה בשדה היצירה הפרפורמטיבית .

 

להתראות

דויד מעיין, וינה – אוסטריה

 

הקורס השבועי מתקיים בזום, בנוסף יהיו מספר מפגשים ארוכים במהלך השנה בנוכחות פיזית

 

מסלולי הלימוד המעבדה למשחק

מסלול שחקן.ית יוצר.ת

מסלול מקצועי ללימודי התיאטרון. במסלול זה נכשיר אתכם להיות שחקנים יוצרים מיומנים בהבעה בימתית מקצועית מתוך שכלול דרכי היצירה השונות, עבודה עם הגוף, עבודה עם קול, תנועה וטקסט, הנובעים מהקשבה לקול הפנימי הייחודי שלכם כשחקנים נוכחים.

המסלול מקנה תעודת גמר

הקבלה למסלול שחקן.ית יוצר.ת מותנה באודישנים

מסלול יצירה אישית

השלמה מעשית לבוגרות בית הספר למשחק. ליווי מקצועי ליצירת מופע אישי במהלך הקורס נעמיק את כלי היצירה של כל יוצרת כשחקנית שמובילה את היצירה, נשכלל את כלי הביצוע על ידי עבודה פיזית, עבודה קולית, בשחרור עמוק ובהתחדשות במפגש עם קהל.

כל יוצרת תקבל ליווי אמנותי לכל תהליך היצירה החל מהניצוץ הראשוני עד למפגש עם קהל. בסוף השנה יתקיים פסטיבל שבו יעלו יצירות מובחרות של בוגרות המסלול, אליו יוזמנו רכזות תרבות ואנשי מקצוע.

במאית: רחל קשת, הקבלה למסלול זה מותנית באודישנים

אנסמבל נוער

גילאי כיתות ט-י״ב, מפגש שבועי בו נשכלל את כלי המשחק התיאטרוניים ונעבוד לקראת מפגש עם קהל.
הקבלה למסלול זה מותנית בתרגיל מעשי וראיון אישי

אנסמבל נשים

"היי יוצרת את עצמך לקראת עצמך" (רחל חלפי) מסלול לימודים המהווה היכרות ראשונה עם עולם התיאטרון וקבלת כלים בסיסיים בעום המשחק לקראת פתיחות ושחרור בשאר תחומי החיים. במהלך השנה נקבל כלים תיאטרוניים והקניית מיומניות משחק כל משתתפת תעבור תהליך אישי וקבוצתי תוך מתן ביטוי אישי באופן יצירתי.

הקבלה למסלול זה מותנית בראיון אישי

מכינה לילדים

שתי קבוצות - כיתות ד-ו, וכיתות ז-ח - נפגשות למפגש שבועי להקניית כלי משחק בתיאטרון והעצמה אישית וקבוצתית, עבודה לקראת הפקה.

משחק מול מצלמה

קבוצת לימוד לבני נוער מכל הארץ שנפגשים בזום פעם בשבוע לפי קבוצות גיל, מיועדת עבור מי שחפצים לשחק מול מצלמה לצורך הופעות בטלוויזיה ובסרטים.

המעבדה למשחק פועלת בשיתוף בית אורי צבי

המלצות תלמידים

מיטב כהן
מיטב כהן
בוגרת מסלול
Read More
רחל ליוותה אותי ביצרת מופע אישי שעד היום רץ בכל הארץ, לאורך התהליך כתבנו ביימנו והגענו ליצירה מקצועית שמהווה בשבילי גם הבעה אישית וגם הכנסה חודשית.
יואל כהן
יואל כהן
בוגר מסלול
Read More
בלימודי משחק הרגשתי שנתפח לי עולם מקצועי חדש, חשבתי אני נרשם לחוג והבנתי שאני רוצה ומתאים להיות שחקן
שיר חוטנר
שיר חוטנר
בוגר מסלול
Read More
רחל פתחה בפני צהר ענק לעולם התיאטרון. האמינה בי, תמכה, עודדה ומוסיפה לבנות בי נדבכים. כעת, הגיע הזמן לעשות סווי'ץ, לא עוד תיאטרון מחפף. מעתה, מקצועיות ואיכות!
Previous
Next

אשמח לשמוע יותר

התקשרו עכשיו: 0523992201

© המעבדה למשחק בירושלים 

Built by Simple Media

Skip to content